خبر خبر

آيين افتتاحيه فرودگاه طبس در دهه فجر
آيين افتتاحيه گازرساني و بهره برداري از خودرو کفساز فرودگاه طبس

تجهیز آتش نشانی فرودگاه طبس به خودرو کفساز آتش نشانی فرودگاهی

آیین رونمایی از یک دستگاه خودرو کفساز آتش نشانی فرودگاهی در فرودگاه طبس

به گزارش روابط عمومی فرودگاه طبس: یک دستگاه خودرو آتش نشانی کفساز فرودگاهی با اعتبار 50میلیارد ریال امروز با حضور مدیرکل فرودگاههای استان خراسان جنوبی، امام جمعه معززشهرستان، معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس، اعضای محترم شورای شهر و جمعی از روسای ادارات در فرودگاه طبس به بهره برداری رسید.

سیدی رئیس فرودگاه طبس در مراسم بهره برداری از این خودرو گفت: این خودرو تولید داخل است که جهت افزایش ایمنی فرودگاه در عملیات نشست و برخاست هواپیما لازم و ضروری است، که با توجه به ترافیک پروازی فرودگاه ها و نوع هواپیما یک دستگاه به فرودگاه طبس اختصاص یافته است.

خرید و تامین اعتبار آن نیز توسط شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران صورت پذیرفته است.

سیدی همچنین تاکید کرد: فرودگاه طبس در حال حاضر با وجود این خودرو از نظر تجهیزات، توانایی تامین ایمنی (CAT7) برای هواپیماها را دارد.

در این مراسم همچنین پروژه گاز رسانی به فرودگاه طبس نیز افتتاح گردید.

سیدی رئیس فرودگاه در این خصوص گفت: این پروژه با اعتبار سه میلیارد ریال در سال 96و 97 تامین اعتبار و اجرا شد و در حال حاضر تمامی تاسیسات و ساختمان های جانبی فرودگاه گازرسانی شده است.

او افزود: گازرسانی به فرودگاه طبس با هدف صرفه جویی در مصرف سوخت مایع و کاهش آلایندگی هوا انجام شده است.

سلامی مدیر کل فرودگاههای خراسان جنوبی نیز در این مراسم گفت: امید است در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، این خودرو بتواند در جهت ارتقا امنیت فرودگاهی کمک کند.

فلاحی فرماندار طبس هم در این مراسم گفت: قدردان تولید داخل، اندیشه ها، فرهنگ و نیروهای داخل کشور و فرزندان توانمند کشور که علم را بومی سازی می کنند، هستیم.

او از انجام به موقع قولها و رسیدن به موقع ماشین کفساز آتش نشانی فرودگاه تقدیر کرد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد